Projeksiyon Barkovizyon

Projeksiyon cihazları geçmişten günümüze sinemavizyon cihazlarının yerini alan kompakt cihazlardır çalışma prensibi LCD VE DLP Teknolojilerine göre değişmektedir asıl amaç bu cihazlarda toplu sunum ve daha büyük perdede gösterim yapma yetenegine sahip olmasıdır projeksiyon cihaz üreticileri zaman içerisinde cihazların teknolojilerini yükseltmiş ve yüksek çözünürlükte ve 3d üç boyutlu cihazlara kadar gelişimini tamamlamıştır.

Projeksiyon Bakımı

Projeksiyon cihazları ortama baglı olarak kesinlikle bakım isteyen cihazlardır aydınlatmayı saglayan yüksek civa basınçlı uhp projeksiyon lambası yüksek sıcaklıkta çalışan ark deşarjlı lamba özelliğinden dolayı oluşan yüksek sıcaklık fanlar vasıtasıyla sogutulma çalışılmakta dolayısıyla bu sogutma esmasında ortamda bulunan micro partükül ve toz zerrecikleri filtreden geçip cihazın içerinde bulunan LCD Optik bölümün üzerinde tabaka oluşturarak cihazın görüntü kalitesini ve renk tayfını negatif yönde etkilemektedir.Projeksiyon cihazına yapılacak ciddi bir bakım görüntü kalitesini artıracaktır.

Projeksiyon Lambası nedir?
Bir projektör lamba teknik açıklama, ultra-yüksek basınçlı civa buharlı ARC lamba olmasıdır. Projektör lambaları, metal halide ampuller bilimsel olarak kategorize edilir ve Philips projektör lambaları için adı “UHP lamba” markalı vardır.

projeksiyon-servisi-izmir

Projeksiyon Lambası Nasıl Çalışır?

Bir projektör lamba, ultra-yüksek basınçlı civa buharlı tam bir ARC boşluğu arasında bir elektrik akımı göndererek çalışır. Elektrik, sonra lamba aşırı yoğunluğu ve parlaklığı ile bir ışık yayarlar neden olan civa buharlı yanar. Bu sürecin yarattığı parlak ışık, daha sonra da fantastik görüntüler projektörler üretiyor bilinen bir LCD (Liquid Crystal Diplay) veya DLP paneli üzerine parlar.

Projektör lambaları üreticiye çok pahalıya mal olan son derece karmaşık bir teknoloji, bu nedenle projektör lambaları fiyat oldukça yüksek olma eğilimindedir.

LAMBA YENİLEME
Lamba yenile aynı mevcut lambanın tekrar kullanılması anlamına gelmektedir bu nasıl oluyor yüksek basınçlı civa metal halide ampülü belli bir zamandan sonra kalitesini düşürür sönük yanmaya başlar bunun anlamı lambanın ömrünün dolmaya başlamasıdır yapılması gereken yeni ampül almak yada %80 size tasarrufa saglayan lamba yenileme işlemi yapmaktır üretici firmalar bu cihazları satarken cihazları ucuza verip sonrasında 2000 -3000 saat sonra lamba satmak maksat olmuştur
lambanın yanan asıl ünitenin (lamp burner) değişimiyle aynı performansta 2000.3000 saat ömürle ekonomik olarak kullanım rahatlıgı sunacaktır.

Projektör görüntü normalden daha sönük görünüyor – bu ne anlama geliyor?

Projektör lamba değiştirme zamanı olabilir. Onlar yaş olarak loş projektör lambaları. Bazı projektörler lamba yerleşik menü sistemi aracılığıyla kullanılan saat sayısını kontrol etmek için izin verir. Bu özellik hakkında daha fazla bilgi için kullanıcı kılavuzunu kontrol edin.

Kaç saat projektör lamba çalışmaya devam edecek mi?

Herhangi bir ampul gibi, projektör lambaları, lamba ömrü denilen beklenen bir çalışma süresi var. Bu değer, saat ifade ve lamba yarım orijinal parlaklıkta önce saat sayısını temsil eder.

Beklenen bir lamba ömrü lamba teknolojisi ve projektör göre değişir, ancak, çoğu projektörler yaklaşık 2000 saat sunuyoruz. Lambanın başarı oranı çoğunluğu (hepsi değil) lambalar, lamba ömrü saatleri belirtilen karşılamak, böylece bir çan eğrisi dayanmaktadır. Bazı lambaları er başarısız olur ve bu kabul edilebilir bir çalışma aralığı oylaması parçası.

(Temiz, nispeten tozsuz bir ortamda günde en fazla 3-5 saat) normal çalışma koşulları altında kullanılan projektörler için lamba tüm anma lamba ömrü boyunca süren en büyük olabilirlik olacaktır.

Ben daha uzun ömürlü benim projektör lamba yardımcı olmak için neler yapabilirim?

Lamba ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır. Projektörün aşırı ısınmış hale izin vermeyin emme ve egzoz deliklerinin yakınında yeterli boşluk olduğunu sağlayarak.

Projeksiyonu, temiz ve tozsuz bir ortamda çalıştırın.

Temiz hava filtreleri her 3 ayda bir veya daha sık oda toz veya bulaşanların bir sürü varsa.

Bunu kullanmak için hazırsınız ve ışık elektrot şekli hafif değişiklikler neden olur lamba yaşları lamba çarpıcı, projektör ışığı kaçınmak ve sık sık off.

Çarpmasını önlemek lamba veya projektör.

“Lamba Ekonomi Modu” kullanın., Projektör parlaklığı azaltarak lamba ömrünü uzatmak için, bu özellik varsa. Çoğu durumda, lamba ömrünü% 50 artış parlaklığı% 20 oranında bir azalma ile alacak ve muhtemelen düşük lümen çıkışı fark etmez.